Szkoła Podstawowa nr 1
ul. Idzikowskiego 2a
05-070 SULEJÓWEK
tel/fax 783-35-57
              783-35-58
sulzs1@wp.pl

 Strona główna

Kalendarz

Kronika

Galeria

 

Rok Szkolny 2018-2019

  

Europejski Dzień Języków

W dniu 26 września 2018 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej Szkole konkurs na plakat, promujący naukę języków obcych.
W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas V - VII naszej Szkoły. Prace wykonane przez dzieci były niezwykle pomysłowe, ciekawe i dopracowane w każdym szczególe. Mogliśmy je podziwiać na naszej wystawie.
Wszystkim Laureatom i Uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.
 

 

  


W bibliotece szkolnej

W październiku odwiedzili bibliotekę szkolną najmłodsi czytelnicy naszej szkoły z klas "0". Dzieci wysłuchały opowiadania "Franklin i wielka dynia", wykonały prace plastyczne, pomalowały i ozdobiły obrazki dyni. Wykonane prace zostały zaprezentowane na tablicy przy bibliotece.Przedstawienie

3 października 2018 roku uczniów klas zerowych odwiedzili aktorzy z teatru „Jaś Parandyk" z przedstawieniem pt.: „Mądry miś po szkodzie". Dzieci bardzo dobrze bawiły się oglądając to niezwykle pouczające widowisko, w którym przedstawione zostały przygody bystrego i rezolutnego misia Zbysia. Główny bohater, kiedy był sam w domu miał różne pomysły, które były bardzo niebezpieczne. Na szczęście nad misiem czuwał Aniołek Stróż i nasze mądre dzieci z zerówek, które nauczyły Misia jak unikać niebezpieczeństw.
Spektakl miał na celu pokazanie dzieciom sytuacji potencjalnie dla nich groźnych i nauczenie ich jak takich sytuacji unikać.

 Zajęcia z "Panem Tabletem"

5.10.2018r. Klasa 0d wzięła udział w zajęciach z wykorzystaniem tabletów. Podczas lekcji uczyliśmy się programowania i kodowania, przydatna okazała się również umiejętność określania kierunków prawo, lewo. Pan Tablet wprowadził nas w świat programowania i dał nam wiele radości oraz satysfakcję z wykonanych zadań.

Renata Kotlarewska
 Zmagania sportowe

W dniu 9 października 2018 r. odbyły się przełajowe biegi sztafetowe 10x800m w Mińsku Mazowieckim.
Nasze wyniki:
— dziewczęta z klas 5 i 6 - 4 miejsce
— chłopcy z klas 5 i 6  - 6 miejsce
— dziewczęta z klas 7sp-3 GIM - 7 miejsce

 Stypendia Burmistrza

Dnia 11 października 2018 r. odbyły się miejskie obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Burmistrz Miasta Sulejówek Pan Arkadiusz Śliwa wręczył uczniom stypendia za rok szkolny 2017/2018. Uczniowie zostali nagrodzeni w trzech kategoriach:
naukowej -  Patryk Kaźmierczak, Mateusz Wędzik i Paweł Wesołowski
artystycznej - Barbara Osińska i Kamil Tarach
sportowej - Wiktoria Kozioł i Bartosz Wieczorek
 

Nagrodzonym uczniom gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 Otwarcie wyremontowanego boiska sportowego przy naszej szkole

17 października 2018 r. zostało uroczycie otwarte wyremontowane boisko szkolne. Otwarcia dokonali Pani Dyrektor Hanna Semeniuk, Burmistrz Miasta Pan Arkadiusz Śliwa oraz Zastępca Burmistrza Pan Remigiusz Górniak. Uroczystość uświetnił występ taneczno-akrobatyczny z szarfami w wykonaniu uczennic z klasy 6a. Odbył się konkurs rzutów karnych w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Zwycięzca otrzymał pamiątkową piłkę.
 Spotkanie ze sztuką

 W czwartek, 18 października wraz z panią Krystyną Pachnik i Małgorzatą Olkowicz pojechaliśmy do Muzeum Narodowego w Warszawie. Od razu uspokajamy złośliwych… Muzeum przetrwało. My też! Okazało się, że 3-godzinne spotkanie ze sztuką może być naprawdę fascynującą przygodą. Pani Pachnik, niczym wytrawny przewodnik, odsłoniła przed nami historię wielu wspaniałych dzieł i ich twórców. Poznaliśmy m.in. obrazy Chełmońskiego, Matejki, Boznańskiej i wielu innych. Słuchaliśmy, oglądaliśmy i notowaliśmy. Tylko panie pilnujące porządku w muzeum strofowały nas, kiedy próbowaliśmy zbyt blisko przyglądać się dziełom sztuki. Chyba nie do końca wierzyły w nasze koneserskie zamiary. Mimo to, wycieczka była niezwykle udana. Ciekawa, inspirująca i pełna wrażeń. Być może ktoś pod jej wpływem odkryje w sobie duszę prawdziwego artysty? Kto wie!
 

Uczniowie V bW królestwie soli!

Kopalnia w Kłodawie to największa i najgłębsza kopalnia soli w Polsce. To głównie stamtąd pochodzi sól kuchenna, którą używamy w naszych domach. 23.10.2018 uczniowie klasy Vb i VIa mieli okazję zjazdu windą na głębokość 600m pod powierzchnię i podziwiania komór solnych. Atrakcją były wyrobiska soli różowej oraz figury solne. Uczestnicy nie odmówili sobie sprawdzenia czy sól jest słona.
 Konkurs Pięknego Czytania

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania odbył się w bibliotece szkolnej 24 października 2018 r. Były to eliminacje do VII Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania , który odbędzie się 6 i 7 listopada 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej Mińsku Mazowieckim. Udział wzięli uczniowie klas IV - VIII SP i III Gimnazjum. W tym roku czytane są teksty dotyczące wydarzeń sprzed 100 lat związanych z Rocznicą Odzyskania Niepodległości i utwory Zbigniewa Herberta. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się dwoje uczniów z etapu IV - VI i dwoje uczniów z etapu VII, VIII i III Gimnazjum. Lista uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w powiatowym konkursie znajduje się na tablicy ogłoszeń przed biblioteką szkolną.
 Pasowanie na czytelnika

24 października uczniowie I klas zostali uroczyście powitani jako czytelnicy biblioteki szkolnej. Otrzymali pamiątkowe zakładki oraz obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczennice klasy III Gimnazjum. Dzieci przygotowują teraz rysunki z tej niezapomnianej wizyty w bibliotece szkolnej.
 Wycieczka do Warszawy

Dnia 25 października klasy 3b, 5c i 5e wybrały się w "Podróż do przedwojennej Warszawy w setną rocznicę odzyskania niepodległości". Odwiedziliśmy wiele miejsc związanych z historią Polski i patronem naszej szkoły, Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Mimo deszczowej pogody wędrowaliśmy wraz z panią przewodnik po Krakowskim Przedmieściu, Placu Teatralnym, Ogrodzie Saskim, Placu Piłsudskiego. Dla odpoczynku zrobiliśmy przystanek w najstarszej kawiarni - pijalni czekolady E. Wedel przy ul. Szpitalnej. Pokrzepieni gorącą czekoladą ruszyliśmy w dalszą trasę Traktem Królewskim aż pod Belweder i do Łazienek Królewskich.
 Pasowanie uczniów klas pierwszych

Dnia 7.11.2015 r. dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się "Polonezem" w wykonaniu pierwszaków. Potem dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie. Dzieci przyrzekały być dobrymi uczniami i kolegami. Pani dyrektor Hanna Semeniuk i Pan Burmistrza Miasta Sulejówek - Arkadiusz Śliwa, pasowali uczniów historycznym ołówkiem. Podczas pasowania uczniowie otrzymali tarcze oraz upominki.
 

Klasa 1a - wych. Jolanta Czesuch
Klasa 1b - wych. Jolanta Maliszkiewicz
Klasa 1c - wych. Katarzyna Cwalina
 Konkurs „Kwiaty dla Niepodległej”

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Kwiaty dla Niepodległej”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0-3. Kreatywność i różnorodność wykonanych prac można podziwiać na wystawie znajdującej się w holu na parterze.

Małgorzata Izdebska i Magdalena Kalinowska
  Koncert "Pejzaże Muzyki Polskiej w 100. Rocznicę Niepodległości"


7 listopada 2018 r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w koncercie Zespołu Limbos. W programie usłyszeli "Warszawiankę", "Czarne chmury", "Już nie zapomnisz mnie" oraz inne znane utwory. Uczestnicy koncertu razem z zespołem zaśpiewali polskie pieśni patriotyczne. Była to wspaniała lekcja muzyki i historii.

Dorota Krulikowska
 Laureaci VII Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania
 

Uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania w Mińsku Mazowieckim 6 i 7 listopada 2018 r. odnieśli znaczące sukcesy.
I miejsce w konkursie zajęła uczennica Anna Opalko
II miejsce w konkursie zajął uczeń Maciej Zakrzewski
III miejsce w konkursie zajęła uczennica Nikola Kulma
Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i książkami.
W tym roku czytane były teksty dotyczące wydarzeń sprzed 100 lat związanych z Rocznicą Odzyskania Niepodległości oraz utwory Zbigniewa Herberta.
 Obchody 11 Listopada


Na dzień 9 listopada 2018 r. przypadły uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

O godzinie 9:50 świętowanie apelem rozpoczęły klasy 0-3 szkoły podstawowej. Uczniowie klasy 3b SP pięknie zaprezentowali polskie pieśni i wiersze patriotyczne. Była to bardzo pouczająca lekcja historii. Na zakończenie laureaci konkursu plastycznego "Kwiaty dla Niepodległej" otrzymali nagrody.

O godzinie 11:11 wzięliśmy udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". Cała społeczność szkolna (klasy 0-3, 4-8 i 3 gimnazjum, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły) zebrała się z hali gimnastycznej i uroczyście odśpiewała Hymn Narodowy.

O godzinie 11:20 swój apel mieli uczniowie starsi. Klasy 8a i 8c zaprezentowały historię naszego narodu od czasów zaborów, poprzez powstania i zrywy niepodległościowe, aż do odzyskania wolności w 1918 roku. Całemu wydarzeniu towarzyszyły muzyka i śpiew patriotyczny. Dziewczęta z klasy 6a odegrały inscenizacje przedstawiające utratę i odzyskanie przez Polskę niepodległości. Cała inscenizacja to teatr ruchu z szarfami w barwach narodowych.

Przygotowanie uroczystości - p. Agnieszka Sobótka - apel dla klas młodszych, a dla klas starszych p. Beata Nowak i p. Luiza Tatach przy pomocy p. Agnieszki Żurawskiej.
 „Mały patriota”

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 0b odbyli „podróż w czasie”. Przenieśli się do odległej historii i poznali „Legendę o powstaniu Państwa Polskiego”, zapoznali się z różnymi regionami naszego kraju, dowiedzieli się co oznacza słowo niepodległość i kim był Józef Piłsudski. Uroczyście zaśpiewali Hymn Polski oraz wybrali się na wycieczkę pod pomnik Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie historycznej podróży rozwiązali wspólnie z nauczycielami quiz, a ich ciężka praca została nagrodzona dyplomami „małego patrioty” i narodowymi kokardami.

Małgorzata Izdebska i Magdalena Kalinowska
 Konkurs

W naszej szkole odbył się konkurs na plakat pt. "Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości". Organizatorami konkursu były p. Marzena Bakiera i p. Beata Nowak. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, zainteresowanie uczniów historią niepodległej Polski oraz promocja uzdolnionych uczniów. Prace mogły być wykonane techniką dowolną. Wystawa prac konkursowych znajduje się na korytarzu na pierwszym piętrze.
 Projekt „Lekcje z klasą”

W obecnym roku szkolnym uczniowie klasy I a SP biorą udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci, objętym patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji, dobra współpraca z innymi to kluczowe umiejętności w życiu każdego człowieka. Warto je kształtować od najwcześniejszych lat. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci nauczą się, jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje i dobrze komunikować się ze sobą. Cykl lekcji w ramach projektu oparty jest o przygody profesora Szkiełki, który zabierze dzieci w podróż po Archipelagu Emocji. Wciągająca fabuła projektu dostarczy dzieciom wiele radości i zabawy, dzięki czemu nauka stanie się prawdziwą przyjemnością.  Za nami już dwie, z siedmiu lekcji, podczas których twórczo pracujemy i świetnie się bawimy.
 

Wychowawca klasy I a SP Jolanta Czesuch
 

 Zdrowo i wesoło

16.11.18 odbyło się przedstawienie teatralne o takim właśnie tytule. Teatrzyk Parandyk wystąpił dla klas 0 z przedstawieniem promującym zdrowy styl życia. W wesoły sposób aktorzy pokazali, że warto uprawiać sport i zdrowo się odżywiać.

Kamila Trochimiak
 Konkurs

Finał międzyklasowego konkursu dla klas IV "Baśnie i legendy polskie" odbył się w pięknej baśniowej scenerii 20 listopada 2018 r. w bibliotece szkolnej. Udział wzięły klasy IVA, IVB, IVE.  Konkurs podzielony był na kilka kategorii. Klasa IVA przygotowała do konkursu legendę "O smoku wawelskim", Klasa IVB przygotowała legendę "Stopka królowej Jadwigi", klasa IVE legendę "Złota kaczka". Uczniowie z każdej klasy musieli przedstawić wybraną legendę w następujących kategoriach: przedstawienie baśni lub legendy, przygotowanie plakat teatralny oraz 3 prace plastyczne z przedstawianego utworu, przeczytanie jak najwięcej baśni lub legend i opowiedzenie o nich w bibliotece.
Uczniowie klas 0 - IV obejrzeli przedstawienia przygotowane przez uczniów klas IV.

Beata Chmielewska, Krystyna Taciak

Wyniki konkursu
W kategorii Przedstawienie: I miejsce klasa IVB
W kategorii Plakat: I miejsce klasa IVE
W kategorii Prace plastyczne: I miejsce klasa IVE

Szczegółowe wyniki konkursu zamieszczone są na tablicy informacyjne przy bibliotece szkolnej.
 Mobilne planetarium

Dnia 26.11.2018r. naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. Podczas seansu uczniowie odbyli niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokaz dostarczył niezapomnianych przeżyć, rozbudził zainteresowania, był okazja do zdobycia nowych wiadomości. Dzięki takim lekcjom, dzieciom łatwiej zrozumieć otaczający nas kosmos. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom zdobywcy kosmosu.

Jolanta Czesuch
 ''Śladami ważnych miejsc w Sulejówku''

28 listopada dzieci ze świetlicy brały udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Sulejówku. Zadaniem dzieci było wykonanie wspólnego albumu na temat ''Śladami ważnych miejsc w Sulejówku''. W nagrodę dzieci otrzymały zestaw gier planszowych oraz dyplom.

Urszula Olszewska
 


"Co tam w budzie?"

Gazeta międzyszkolna

1998-2018
Jubileusz 20-lecia istnienia międzyszkolnej gazety "Co tam w budzie?"

 Mali Ratownicy

Dnia 3 grudnia szkolna drużyna pierwszej pomocy z Liceum Ogólnokształcącego w Sulejówku, pod przewodnictwem p. Beaty Ługowskiej w składzie: Justyna Nieborek, Milena Maląg, Żenia Cyngalowa, Iza Niemczura i Natalia Szuba, odwiedziła najmłodszych uczniów z klas "O". Licealiści jako młodzi ratownicy, dzieląc się wiedzą i nabytymi umiejętnościami przekazali maluchom zasady udzielania pierwszej pomocy.
O tym, jak duże znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów z ideą pomagania i skupić się na praktycznych umiejętnościach.
Dzieci uczyły się jak wezwać pomoc, jak powinny przekazać komunikat, gdy dzwonią na pogotowie. No i oczywiście, jak udzielić tej pomocy praktycznie czyli, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, co zrobić w sytuacji utraty przytomności, czy jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.
Dziękujemy za zorganizowanie zajęć pani pedagog - Aldonie Wójcik.
 

 Święto Szkoły

Dnia 05.12.2018 r. odbyło się Święto Szkoły. "Lata dwudzieste i trzydzieste to piękny okres w historii naszego kraju. Po ciemnych latach zaborów nasza odrodzona Ojczyzna rozkwitła. A zatem powróćmy do tych lat..." Takimi słowami powitali zgromadzonych gości prowadzący uroczystość. Przybyli na uroczystość mieli okazję przenieść się w lata dwudzieste i lata trzydzieste. Z okresu międzywojennego przypomniane zostały najsłynniejsze przeboje muzyczne. Zaprezentowane zostały dokonania sportowe oraz literackie. Moda i taniec nastrojowo zostały zaprezentowane przez najmłodszych i najstarszych uczniów naszej szkoły. Dzięki wszystkim wykonawcom mieliśmy okazję powrócić do tamtych lat.
 Wycieczka do Fabryki bombek

10.12.18 dzieci z klasa 0B i 0D pojechały na wycieczkę do Fabryki bombek w Sulejówku. Odbył się interesujący pokaz tradycyjnego dmuchania bombek. Dzieci patrzyły jak ze szklanej rurki powstają okrągłe bombki oraz o różnych kształtach min Mikołaja. Po interesującej prelekcji i pokazie odbyła się część warsztatowa. Wszyscy uczestnicy pomalowali dwie bombki. Każdy dostał również dwie ozdoby wyprodukowane w fabryce.

Kamila Trochimiak
 Turniej Piłki Koszykowej

Dnia 12.12.2018 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w "Turnieju Piłki Koszykowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Sulejówek". Po zaciętej rywalizacji pomiędzy siedmioma zespołami ze szkół z Sulejówka, Okuniewa i Halinowa, nasza drużyna zajęła III miejsce.
Wszystkim zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!
 Sportowe zmagania

13.12.2018 r.  w Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się Turniej Koszykówki Chłopców. Rozgrywki zorganizowane zostały pod patronatem Burmistrza Miasta Sulejówek. O nagrodę zmagało się 7 drużyn - 5 z Sulejówka oraz zespoły z Okuniewa i Halinowa. W finale spotkała się SP Nr 1 z SP Nr 3. Po zaciętym meczu wygrała 13:11 „Jedynka”!
Mistrzowska drużyna zagrała w składzie: Łukasz Czapski, Ignacy Czyżowski, Adam Kołacz, Bartosz Płochocki, Szymon Podolski, Kacper Roman, Mateusz Wędzik oraz Michał Wingrowicz.

Jarosław Nowotko
 Jasełka

19 i 20 grudnia 2018 r. odbyły się "Jasełka" przygotowane przez dzieci ze świetlicy dolnej. Uczniowie wystąpili dla klas 0-3 i dla grup z Przedszkola nr 1 w Sulejówku. Dzieci przygotowały się sumiennie, miały ciekawe stroje, pięknie wygłosiły swoje role i zaśpiewały kolędy oraz świąteczne piosenki.
 

Świetlica dolna

  Apel Świąteczny

Dnia 21.12.2018 odbyło się świąteczne spotkanie społeczności szkolnej. Podczas występu uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali świąteczną piosenkę.
 
Doradztwo zawodowe

Dnia 3 i 4 stycznia 2019 r. uczniowie klas 8 na lekcjach doradztwa zawodowego przygotowywali różne potrawy pod czujnym okiem Pań pracujących na szkolnej stołówce. Pracując w grupach miedzy innymi zrobili gofry, murzynka, zapiekanki i pierogi. Na koniec odbył się poczęstunek.
 Wycieczka do biblioteki

Dnia 09.01.2019 pani Beata Chmielewska ze szkolnej biblioteki zorganizowała dla klasy O D wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Sulejówku. Dzieci dowiedziały się czym różni się Biblioteka Szkolna od Biblioteki Miejskiej. Mogły zapoznać się ze zbiorami książek dla dzieci, które znajdują się w Bibliotece Miejskiej. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali książki.

Kamila Trochimiak
 Wycieczka na budowę Muzeum Józefa Piłsudskiego

W ramach lekcji z doradztwa zawodowego chętni uczniowie klas VIII zobaczyli budowę Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Podczas wycieczki opiekowali się nami kierownicy budowy i kierownik BHP. Przybliżyli nam tajniki budowy obiektu.
 

   Konkurs "Kamienie na szaniec"

Klasy 3a, 3b 3c gimnazjum wzięły udział w konkursie "Kamienie na szaniec" na podstawie lektury Aleksandra Kamińskiego. Uczniowie popisali się wiedzą z historii z okresu II wojny światowej oraz wiadomościami z książki. Przygotowali scenki dotyczące bohaterów Rudego, Alka i Zośki. Przedstawiciele klas recytowali wiersze tematyczne związane z czasami wojny i okupacji. Ściany zdobiły plakaty z symbolami Polski Walczącej. Na końcu usłyszeliśmy melodie nawiązujące do tego tragicznego okresu. Każdy zespół klasowy zaprezentował się w strojach z lat 1939-1943.

Uczennice i uczniowie klasy 3C
 

    "Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale."

Dnia 11.02.2019 r. przy dźwiękach skocznej muzyki uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej bawili się na balu karnawałowym. Wspólna zabawa, konkursy i tańce sprawiły wiele radości i pozostawiły w pamięci niesamowite wrażenia.

Dorota Krulikowska
      Wyniki
Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim

W dniu 20 lutego przeprowadzono szkolny etap V edycji Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim. W Konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas 4-6.
Ze względu na bardzo wyrównany i wyjątkowo wysoki poziom, wybranie zwycięzców było niezwykle trudnym zadaniem.

Do etapu międzyszkolnego awansowali następujący uczniowie:
Viktoria Nawrot z klasy 4e
Aleksander Kołtyś z klasy 5b
Julia Kania z klasy 6c

Wszystkim uczestnikom gratulujemy bardzo dobrego przygotowania, a za zwycięzców - uczestników etapu międzyszkolnego mocno trzymamy kciuki!


 

Nauczyciele języka angielskiego.Dzień kariery

26 lutego podczas "Dnia Kariery" uczniowie klas 8 prezentowali różne zawody. Przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom pracę kucharza, cukiernika, informatyka, fotografa, programisty, fryzjera, dietetyka, astronoma, sportowca, żołnierza, reżysera, trenera personalnego i degustatora.
 

 Konkurs "Wśród baśni, legend i mitów"

Dnia 27 lutego 2019 r. uczniowie klas piątych uczestniczyli w konkursie "Wśród baśni, legend i mitów". Przedstawili mit o stworzeniu świata i o Syzyfie, ukazali przyczyny wybuchu wojny trojańskiej, jedna z klas przeniosła akcję w świat współczesny. Wszystkie grupy włożyły wiele trudu w przygotowanie przedstawień i otrzymały wielkie uznanie ze strony komisji. Wysłuchaliśmy również pięknych opowieści indywidualnych.
 "Zaplątani w sieci"

Dnia 27 lutego 2019 r. uczniowie klas 1-6 Szkoły Podstawowej mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. "Zaplątani w sieci". Przedstawienie poruszyło tematykę związaną zamieszczaniem zdjęć w Internecie. Główny bohater przeżywał trudne chwile związane z publikacją przez innych swojego wizerunku. Przekazane przez aktorów treści miały na celu kształtowanie właściwych postaw podczas korzystania z Internetu.Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

12 marca 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim odbyły się eliminacje powiatowe do 42. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę pod opieką p. Beaty Ługowskiej reprezentował Wiktor Jurzyński.
 Dzień Liczby Pi

Dnia 14 marca w Dniu Liczby Pi uczestniczyliśmy w ogłoszeniu wyników w Powiatowym Konkursie Matematyczno - Artystyczny "Qbek pełen matmy". Nasi uczniowie wykonali wiele prac plastycznych pokazujących piękno Królowej Nauk Matematyki. Dwie uczennice znalazły się w gronie finalistów. Zosia Trębicka zdobyła I miejsce, a Marysia Rzewuska - wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy osiągnięć uczennicom.

Nauczyciele matematyki

 


Wiosenne pejzaże muzyki polskiej

18.03.19 odbył się koncert zespołu Limbos. Polskich pieśni wysłuchały dzieci z klas 0-3. Zespół zagrał pieśni patriotyczne np. "Szare szeregi", ale również Poloneza Ogińskiego oraz piosenkę z serialu "Podróż za jeden uśmiech". Na koniec usłyszeliśmy przebój ostatnich miesięcy piosenkę, którą oryginalnie śpiewa Paweł Domagała pt. "Weź nie pytaj".
 "Co było pierwsze, jajko czy kura"

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Co było pierwsza, jajko czy kura?" W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej. Inwencja twórcza i pomysłowość naszych uczniów wzbudziły ogromny zachwyt i zainteresowanie. Prace można podziwiać w holu głównym szkoły.
Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy konkursu:
Dorota Krulikowska, Małgorzata Izdebska,
Renata Kotlarewska, Magdalena Kalinowska.

 Warszawska Syrenka

22 marca w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulejówku odbyły się eliminacje miejskie do 42 edycji Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Udział wzięli uczniowie ze szkół naszego miasta z klas 0 - III, IV - VI, VII- III Gim. Z każdej grupy wiekowej komisja mogła wytypować tylko jednego ucznia do finału, który odbędzie się w Mazowieckim Centrum Kultury w Warszawie. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Laureatami zostali:
Mateusz Książek kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku
Kornel Wronkowski kl. VI Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku
Andrzej Grymuza kl. III Gim. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejówku
 Konkurs Czytelniczy "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

25 i 26 marca 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się międzyklasowy konkurs czytelniczy dla klas VI z lektury "Hobbit".
25 marca pięcioro uczniów z każdej klasy brało udział w konkurencji z wiedzy o książce. 26 marca odbyły się przedstawienia, prezentacje postaci, prac plastycznych oraz potraw występujących w książce. Każda klasa została nagrodzona za szczególne osiągnięcia pierścieniem i otrzymała dyplom.
 

 
      

Copyright © 2002-2019 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulejówku